Apple Watch – od pomiaru czasu do ratowania życia

Apple Watch to smartwatch, który pojawił się w sprzedaży w 2015 roku. Posiada dedykowany system operacyjny WatchOS, który opiera się na systemie iOS stosowanym w iPhone’ie. Apple Watch pozwala między innymi na wyświetlanie komunikatów z telefonu, odbieranie przychodzących połączeń, zarządzenie muzyką czy aparatem. W App Store można pobrać aplikacje Apple Watch, które poszerzają jego funkcjonalność.

Jaki jest?

To bardzo estetyczny zegarek. Koperta jest wykonana z anodyzowanego aluminium. Użyte szkło jest odporne na zarysowania i uderzenia. Możemy wybrać nasz ulubiony wariant kolorystyczny. Apple Watch to jednak nie tylko wysokiej jakości zegarek, ale i osobisty pomocnik, narzędzie pracy i bardzo przydatny gadżet. Jego naprawa nie różni się niczym od naprawy iPhone’a.

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji Apple Watch są powiadomienia. Za każdym razem, gdy otrzymamy maila, smsa lub komentarz, zegarek wysyła wibrację i sygnał dźwiękowy. Apple Watch posiada też dodatkowe funkcje takie jak pogoda, kalendarz, czy stoper, które mogą się okazać przydatne. Podczas biegania można słuchać na nim muzyki i ją kontrolować, wyznaczyć na mapie trasę, ustalić czas, odległość, a nawet ilość spalonych kalorii.

W Apple Watch spotkamy również asystenta mowy Siri. Jest to inteligentny system wykonujący wszystkie komendy wydane przez nas w języku obcym, który wcześniej wybraliśmy. Siri zapisuje w kalendarzu spotkanie, wysyła wiadomości, działa jak dyktafon.

Wykrywanie upadków

Apple Watch potrafi samodzielnie wykonać połączenie do służb ratowniczych. Użytkownik nie musi podejmować żadnych działań w tym celu, co jest szczególnie ważne np. jeśli stracimy przytomność. Apple Watch, który mamy na ręce, wzywa pomoc i udostępnia naszą aktualną lokalizację, gdy przez około minutę pozostajemy w całkowitym bezruchu. Może również powiadomić osoby, które zostały wpisane na listę kontaktów jako ICE. Funkcja pomocy jest włączona automatycznie, gdy podczas konfiguracji podaliśmy, że nasz wiek wynosi co najmniej 65 lat.

Copyright Krzysztof Warzecha 2021
Shale theme by Siteturner