Kupując nowe urządzenie elektroniczne, chcesz, aby działało Ci jak najdłużej. Często jednak ludzie narażają swoje ulubione produkty na uszkodzenia przez własną nieświadomość. Nasz artykuł rozjaśni Ci kwestie bezpieczeństwa iPhone’a, o których być może dotąd nie pomyślałeś.
Opakowanie jest ważne
Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że szkło hartowane iPhone to konieczność. Dzięki niemu udaje się uniknąć najbardziej typowych zniszczeń, czyli uszkodzeń wyświetlacza LCD. Bardzo ważne jest również, aby chronić tylną część telefonu poprzez dobrze dobrane etui. To jednak jeszcze nie wszystko.
Jak postępować z nowym telefonem?
Kolejna sprawa to umiejętne ładowanie. Kiedyś na początku korzystania z telefonu przeprowadzało się tak zwane formatowanie, czyli trzykrotne rozładowywanie telefonu do zera i ponowne ładowanie. Obecnie nie powinno się już tak postępować, ponieważ współczesne ogniwa stosowane w urządzeniach elektronicznych różnią się od tych używanych kiedyś. Działanie więc na tej samej zasadzie jest bardzo niekorzystne dla baterii i skraca jej żywot.
Postępowanie z baterią
Podobną ostrożność zachowaj przy ładowaniu iPhone’a później. Najlepiej cały czas staraj się nie doprowadzać do jego całkowitego rozładowania (ewentualnie dopuść do tego raz w miesiącu, nie częściej). Zobaczysz, że bateria dłużej Ci posłuży, jeśli będziesz starał się używać ładowarki zawsze wtedy, gdy po prostu masz na to chwilę. Eksperci podają, że najdłużej wytrzymują akumulatory, których nie doprowadza się do rozładowania poniżej pięćdziesięciu procent. Warto wziąć sobie tę zasadę do serca i ją stosować, a raz w miesiącu rozładować całkowicie telefon, aby mógł się dobrze skalibrować.