System Windows 10 Home – dla kogo?

W przypadku systemu Windows 10 na rynku królują dwie konkurujące ze sobą wersje – system Windows 10 Home i Windows 10 Pro. Obecnie większość użytkowników decyduje się na wersję „domową”, gdyż wersja ta jest najzwyczajniej w świecie tańsza, a oferuje dość opcji, aby zaspokoić nasze codzienne potrzeby. System Windows 10 Home poleca się uczniom i studentom, gdyż oferuje bardzo szybką przeglądarkę. Dodatkowo mamy dostęp do pakietu programów, które mogą nam pomóc w nauce. Co więcej, system Windows 10 Home nadaje się idealnie do przeglądania sieci, słuchania muzyki czy oglądania filmów. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które zadowoli użytkowników w różnym wieku. O ile nie prowadzimy firmy i nie korzystamy konkretnym rozwiązań potrzebnych przedsiębiorcom, nie warto inwestować w droższy system Windows 10 Pro. 

System Windows 10 Home – zalety

 

  • Czujnik sieci Wi-Fi – podłączenie do Internetu to w obecnych czasach konieczność, a system Windows 10 Home jest wyposażony w opcję Czujnik sieci Wi-Fi, dzięki czemu możemy w automatyczny sposób połączyć się zarówno z publicznymi sieciami jak i z Wi-Fi u naszych znajomych (tu pojęcie „znajomi” jest rozumiane dość szeroko i dotyczy tych osób, których kontakty przechowujemy w Skype czy poczcie). Oczywiście nie należy zapominać, że łączenie się z nieznaną nam siecią zawsze wiąże się z ryzykiem
  • Duża ilość danych na dysku – kiedy dokonujemy aktualizacji starszej wersji tego systemu, dane ze starego systemu wcale nie znikają z naszego komputera. Podczas aktualizacji na naszym sprzęcie zostaje utworzony plik o nazwie Windows.old, który jest w stanie pomieścić nawet kilkanaście gigabajtów plików. Miesiąc po aktualizacji dane te znikną z naszego komputera, mamy więc czas, aby się nimi zająć. Oczywiście jeśli nie dysponujemy pojemnym dyskiem systemowym, po aktualizacji możemy po prostu usunąć folder albo skorzystać z opcji Czyszczenia dysku
  • Bezpieczeństwo – nawet jeśli używamy sprzętu w celach prywatnych i nie przechowujemy na nim danych firmy czy klientów, kwestia bezpieczeństwa jest kluczowa. System Windows 10 Home posiada wbudowane funkcje z zakresu bezpieczeństwa, takie jak system biometrycznego uwierzytelniania, czyli Windows Hello. 

 

Klucz Windows 10 Home

Jeśli potrzebujemy klucza Windows 10 Home i zależy nam na tym, aby na pewno działał, warto nabyć go bezpośrednio w sklepie należącym do Microsoft. Inną opcją jest zakup u autoryzowanego partnera Microsoft (tacy partnerzy prowadzą sprzedaż online oraz w sklepach stacjonarnych). Decydując się na to rozwiązanie mamy pewność, że dany klucz nie był wcześniej aktywowany. Sprzedaż kluczy Windows 10 Home prowadzi wiele portali zakupowych, między innymi powszechnie znane Allegro. Na rynku pojawia się wiele tanich i przez to kuszących ofert kluczy Windows 10 Home, ale nie należy zapominać, że nie wszystkie z tych ofert są legalne. 

 

Copyright Krzysztof Warzecha 2024
Shale theme by Siteturner