Strony CMS – Poznań

Strony CMS Poznań jako elastyczne narzędzie

Strony CMS od wielu lat tylko zyskują na swojej popularności. Dzieje się tak dlatego, że to narzędzie niewątpliwie bardzo wygodne. CMS, czyli Content Management System to system, który stworzony jest do zarządzania treścią bez znajomości języków branżowych IT takich jak HTML. Platformy CMS mocno ewoluowały i udoskonaliły swoje funkcje, co pozwala użytkownikom na efektywniejsze zarządzanie treścią na stronach internetowych, blogach czy forach. Umożliwia to panel administracyjny, z którego poziomu można sterować tymi działaniami.

Podział systemów CMS 

Oprogramowania CMS mają swoje zastosowanie głównie w dwóch przestrzeniach, jeśli chodzi o strony internetowe. Pozwala to użytkownikom na łatwą edycję i intuicyjne poruszanie się podczas wprowadzania zmian i edycji. Ze względu na zastosowanie systemów w praktyce dzielimy je na:

– Systemy obsługujące blogi i strony internetowe; czyli takie, którym głównym zastosowaniem jest edycja stron internetowych oraz publikacja i edycja postów na blogach. Funkcje, jakie kryją się za danym Content Management Systemem, zależą od spersonalizowanych jego funkcji. Oczywiście, na zamówienie można rozbudowywać dodatkowe moduły według indywidualnych preferencji użytkownika.

– Systemy sprzedażowe; przeznaczone konkretnie do prowadzenia działań w zakresie e-commerce. Posiada funkcjonalności, które są charakterystyczne dla sklepów internetowych: tworzenie koszyka sprzedażowego, strony przekierowujące do płatności oraz doboru sposoby wysyłki. Im bardziej rozbudowany system, tym większe jego możliwości w zakresie sprzedaży. 

Możemy wyróżnić jednak jeszcze jeden podział systemów CMS, ze względu na ich typ:

– Systemy Open Source; czyli takie, które są oparte na otwartym kodzie źródłowym. Dają one rozbudowane możliwości, dzięki niezliczonej ilości modułów, wtyczek i elementów graficznych. Pod te systemy można tworzyć również własne wtyczki.

– Systemy CMS dedykowane; jak sama nazwa wskazuje, tworzone są one na indywidualne zamówienie klienta, dostosowane według jego spersonalizowanych wymagań i preferencji.

Copyright Krzysztof Warzecha 2024
Shale theme by Siteturner