Usługa MDM — dlaczego warto z niej skorzystać?

W ofercie wielu firm IT coraz częściej można się spotkać z pojęciem takim jak usługa MDM. Jest ona oferowana przez np. operatorów sieci komórkowych, ale też przez firmy z branży IT działające w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlaczego warto jednak skorzystać z usługi MDM? 

Na czym polega usługa MDM?

W dużym skrócie usługa MDM polega na zaoferowaniu narzędzi do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Jest to przydatne w firmach stosujących politykę BYOD, która polega na pracy z użyciem własnego sprzętu. Dzięki MDM, czyli mobile device management można bowiem kontrolować bezpieczeństwo pracy na takich urządzeniach. 

W ramach usługi MDM można liczyć na przykład na możliwość zdalnego instalowania i usuwania aplikacji potrzebnych do pracy, zabezpieczenie danych specjalnymi hasłami, a także możliwość poznania historii lokalizacji urządzenia nawet do 30 dni wstecz. To z kolei przydaje się także przy zarządzaniu “flotą” służbowych urządzeń mobilnych. We wszystkim pomaga specjalny panel do zarządzania urządzeniami mobilnymi

Korzyści wynikające z korzystania z usługi MDM

Główna korzyść wynikająca z wykorzystania systemu MDM w swojej firmie to umożliwienie pracy zdalnej swoim pracownikom. Z pewnością docenią oni możliwość wejścia na firmową pocztę nawet przy pomocy swojego urządzenia. Jednocześnie dba się o bezpieczeństwo swojej firmy. 

Do danych wrażliwych dzięki systemowi zarządzania urządzeniami mobilnymi dostęp mają tylko osoby uprawnione oraz znające hasło. W ten sposób ryzyko wycieku danych ze służbowej poczty i innych wrażliwych miejsc jest znacząco ograniczone. Więcej o korzyściach MDM dowiesz się pod adresem: https://www.oxari.com/pl/produkt/oxari-mdm.

Jaki system MDM wybrać?

Wśród rozwiązań z zakresu mobile device management do wyboru mamy na przykład system MDM od firmy Oxari. Jest to oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi znajdującymi się w firmowej sieci. W ten sposób można kontrolować dostęp do służbowej poczty i innych aplikacji z danymi przedsiębiorstwa. 

Copyright Krzysztof Warzecha 2024
Shale theme by Siteturner