Zazwyczaj firma, aby prowadzić międzynarodowy obieg dokumentów i móc przeprowadzać transakcje z zagranicznymi klientami zgłasza się do profesjonalnego biura tłumaczeń. Rzetelnie przetłumaczone wzory dokumentów pozwalają na swobodne zawieranie międzynarodowych kontraktów. W poniższym artykule wskazujemy różnice między tłumaczeniem zwykłym a tłumaczeniem przysięgłego oraz zalety tłumaczeń przez internet.
Różnice między tłumaczeniem zwykłym a przysięgłym
Tłumaczenie uwierzytelnione dotyczy przełożeń dokumentów administracyjnych, medycznych, budowlanych czy technicznych. Tłumaczenia takie są wykonywane przez wykwalifikowanych tłumaczy posiadających odpowiednie wykształcenie nadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tłumaczenie zwykłe natomiast może wykonać każda osoba znająca po prostu dobrze dany język. Wykonywanie zatem takich przełożeń nie wymaga kierunkowych kwalifikacji a umiejętności języka, które mogą zostać nabyte na przykład podczas edukacji w szkole wyższej.
Tłumacz przysięgły przez internet – zalety takiej współpracy
Obecnie tłumacze przysięgli wykonują zlecenia również online. Tłumacz przysięgły przez internet może wykonać dużo więcej zleceń w szybszym czasie. Należy dodać, że kontakt z takim tłumaczem jest na takim samym poziomie, jak w przypadku kontaktu lokalnego w biurze. Zlecenie wykonania tłumaczenia w takiej formie to ogromna oszczędność czasu. Dodatkowo zleceniodawca może nawiązać tak naprawdę kontakt z dowolnym tłumaczem z całego kraju – nie musi się ograniczać do tłumacza, który znajduje się w pobliżu jego miejsca zamieszkania.
Tłumacz przysięgły przez internet – jak się z nim skontaktować?
Tłumacze przysięgli oferują swoje usługi przede wszystkim w sieci – może ich znaleźć, wpisując odpowiednie słowa kluczowe do przeglądarki. Jeśli potrzebujemy tłumacza przysięgłego posługującym się językiem francuskim, można wpisać w przeglądarkę słowa tj. tłumacz przysięgły francuski Warszawa. Jeśli nie jesteśmy przekonani co do danego tłumacza, pełną listę takich profesjonalistów można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.