W dobie internetu media telewizyjne odchodzą coraz bardziej w cień wśród zarówno młodszego jak i starszego pokolenia. Na światło dzienne natomiast wychodzą media strumieniowe, które są dostępne za pośrednictwem internetu.
Media strumieniowe w internecie służą zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów i programów w telewizji internetowej. Media te służą nawet do wyświetlania napisów pod filmem na ekranie. Obecnie istnieją dwa główne rodzaje mediów strumieniowych.
Pierwszym są media na życzenie. Przykładem mogą być internetowe wypożyczalnie filmów. Z dostępnej filmowej bazy wybieramy te, które chcemy „wypożyczyć”, płacimy za film i możemy go bezproblemowo wyświetlić przez internetowy odtwarzacz wideo. Zupełnie tak jakbyśmy otwierali go fizycznie w telewizji.
Drugą, przybierającą na popularności formą, są media na żywo. W tej formie obraz jest wysyłany z komputera jednego z użytkowników danej platformy strumieniowej np. Twitcha
i udostępniany na żywo dla każdego użytkownika jaki dołączy do oglądania. W ten sposób nie posiadając telewizji setki ludzi jest w stanie np. obejrzeć koncert na żywo. Pomimo tego, że aby rozpocząć „streamowanie”, bo tak potocznie nazywa się media internetowe na żywo, jest wymagany mocny sprzęt komputerowy a także kamera czy mikrofon, to jest to coraz popularniejszy sposób prezentowania treści w internecie.
Streamer, czyli osoba udostępniająca treść może pokazać i mówić o czym chce i jakiegokolwiek miejsca np. będąc w domowym zaciszu. Streaming bardzo często jest stosowany do prezentacji gier komputerowych, a istotną różnicą pomiędzy telewizją a streamem na żywo jest bezpośredni kontakt pomiędzy prezenterem a widzami. Prezenter może z nimi rozmawiać na czacie, omawiać widziane na ekranie sytuacje, dawać, lub pytać o rady. Jednocześnie streamer stał się swojego rodzaju pracą, za którą dobry streamer otrzymuje nie małe pieniądze i wsparcie ze strony widzów.