Najlepsze słowniki internetowe

Internet daje nam ten przywilej, że oferuje wiele słowników online, i nie musimy siedzieć godzinami kartkując kolejne tomy słowników papierowych. W swojej bazie posiadają one znacznie więcej niż tylko język angielski i są w stanie nam pomóc nawet przy najbardziej skomplikowanych zagadnieniach. Poniżej znajduje się krótki opis najlepszych słowników jakie możemy odnaleźć w sieci.

Pomimo, że wielu korzysta z usług Tłumacza Google ze względu na jego szybkość użytkowania to jest on często również obszarem żartów internautów ze względu na jego nieraz niedokładne tłumaczenia.

Największym słownikiem obecnie jest LING, który w swojej bazie posiada ponad 156 tysięcy haseł. Słownik posiada możliwość wprowadzania znaków nie znajdujących się w języku polskim a więc możemy z łatwością przetłumaczyć słowa z np. języka niemieckiego. LING tłumacząc dane słowo od razu zapoznaje nas z jego różnymi znaczeniami dzięki czemu jesteśmy w stanie stwierdzić czy pasuje ono do np. naszej wypowiedzi w obcym języku. Słownik posiada również zestaw dodatków dzięki czemu możemy go zainstalować na pasku narzędzi lub użyć jako wyszukiwarki.

Kolejnym słownikiem wartym naszej codziennej uwagi jest MEGASŁOWNIK, który pomimo tego, że powstał dopiero pod koniec 2008 roku to już wybija się na czołówkę stawki. Posiada on możliwość tłumaczenia aż 11 języków i tak samo jak LING pokazuje nam różne znaczenia danego wyrazu. Jeśli natomiast czegoś brakuje, słownik daje możliwość jego dodania własnoręcznie, więc użytkownicy są sami w stanie go rozwijać.

Trzecim bardzo dobrym słownikiem online jest TŁUMACZ ONET. W przeciwieństwie do aplikacji Google bardzo ciężko jest się nie zgodzić z tłumaczeniami jakie oferuje Onet. Niestety jego wadą jest to, że aby mieć dostęp do czegoś więcej niż podstawowego słownika, musimy wykupić abonament.

Tak przedstawiają się obecnie najpopularniejsze słowniki online, każdy z nich jest warty polecania zarówno przy codziennej pracy z językiem obcym, jak i wyrywkowego szukania danych wyrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Krzysztof Warzecha 2021
Shale theme by Siteturner